Masáže

Klasická a relaxační masáž

Masáž patří mezi nejstarší regenerační a relaxační metody. Má blahodárný účinek na většinu částí lidského těla. Klasická masáž se zaměřuje na uvolnění napnutých svalů a dokáže ulevit od bolesti. Klasická a relaxační masáž celkově pozitivně ovlivňuje psychický stav člověka. Pomáhá zvládat psychickou únavu, stres, nespavost, bolesti hlavy, zad a navozuje příjemné pocity.

Sportovně rekondiční masáž

Masáž zlepšuje fyzický a psychický stav organismu, pomáhá při prokrvení a výměně látek ve svalech a účinně se používá při regeneraci organismu.

Masáž sportovnípoužíváme při přípravě na sportovní výkon ať již v době osobního volna sportovce (masáž přípravná) nebo těsně před výkonem (masáž pohotovostní). Organismus aktivizujeme.

Masáž rekondiční slouží k regeneraci organismu, ke znovu obnovení kondice po zanedbání pohybové činnosti. Omezení pohybové aktivity může způsobit např. snížený rozsah pohybu v jednotlivých kloubech, sníženou svalovou sílu, zkrácené svaly v jednotlivých partiích těla. V tomto případě je vhodné doplnit o masáž a kondiční cvičení.

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je starodávná, mýtická čínskámasáž. První známky o této masáži jsou z Číny, 2000 let před naším letopočtem. Přezdívá se jí královnou masáží. Speciální hmaty kombinované s magickou silou nahřátých lávových kamenů dokonale harmonizují tělo i mysl, zbavují napětí a blažený až meditativní stav umí navodit mnohem rychleji než  klasický způsob masírování.

Aromaterapeutická masáž

Aroma masáž je přirozená terapie a umění léčby, využívající esenciálních olejů extrahovaných z aromatických rostlin. Obnovuje rovnováhu a léčí mysl, ducha i tělo. Jde o velmi jemnou celkovou relaxační masáž.

Lymfatická masáž ( manuální )

Manuální lymfodrenáž je masáž založená na rytmickém hnětení svalů. Lymfodrenáž je druh jemné hmatové techniky, která podporuje tok lymfy. Tím dochází k odstraňování škodlivin - toxickýchlátek a tím napomáhá regeneraci organismu.

Manuální lymfodrenáž se využívá:

 • u žilních a lymfatických otoků
 • u bolesti svalů a páteře
 • u poruch látkové výměny v kloubech - dna, artróza
 • u migrén
 • při pocitu „těžkých nohou“
 • prevence a účinný způsob odstranění celulitidy
 • pro celkovou regeneraci, relaxaci a detoxikaci organismu
 • proti vráskám a celkovému zlepšení stavu pleti
 • napomáhá odtoku přebytečné vody v těle
 • při obezitě
 • při otocích končetin
 • poskytuje obranyschopnost organismu
 • při obrně lícního nervu

po plastických operací prsů a obličeje.

Havajská masáž LomiLomi

Havajská masážje považována za perlumezi masážemi. Vždyť název LomiLomi znamená laskavé ruce nebo také laskavá předloktí. Technika této masáže pochází z Havajských ostrovů. Používají se velmi plynulé, měkké i hloubkové hmaty, využívají se nejen prsty, ale především celá předloktí. Havajská masáž se však mění podle potřeb klienta a to svou dynamikou, hloubkou tlaků na tkáň i samotnou délkou masáže. Oproti klasické masáži je ale havajská masáž plynulejší a všechny doteky na sebe velmi příjemně navazují. Ve spojení s vůní přírodních aromatických olejů má havajská masážvysoký terapeutický a relaxační účinek.

Korejská masáž Su-Jok

Tuto metodu masáže Su-Jokvymyslel korejský vědec Park JaeWoo. Korejská tlaková masáž Su-Jok je univerzální diagnostická a bezléková léčebná metoda. Provádí se diagnostickou tyčinkou na citlivých bodech ruky. Přispívá ke zlepšení stavu chronických onemocnění, zmírňuje bolest při akutních onemocnění a úrazech.

 

Tejpování

Tejpování je fyzioterapeutická metoda, která uvolňuje namáhané a přetížené svaly.

Tejpování snižuje otoky, zmírňuje či zcela odstraňuje bolest, regeneruje, podporuje hojení jizev, stabilizuje klouby, podporuje a zpevňuje vazy a svaly, a to v případě kdy se tělo chystá na náročný výkon jako je sport, tůra nebo jiný náročný pohyb. Základem je lepení tejpovacích kinesiologických pásků na vybraná místa.

 

Rašelinový zábal

Rašelinový zábal je jedna z forem termoterapie,                   kde se využívá přírodního léčivého zdroje a to                 rašeliny, její vlastností a tepla působící přímo na tělo. Rašelinový zábal snižuje bolest kloubů, zatuhlých svalů
a bolestech zad a páteře.

Zlepšuje se tím tonus kůže a podkoží, dochází k hlubokému prohřátí a způsobuje relaxaci svalů a uvolnění vazivové tkáně, což značně zvyšuje efekt následné fyzioterapie nebo masáže.